Sok féle oka lehet annak,ha valaki akváriumot szeretne. Én speciel mindig is vágytam egy szuper kis akváriumra, ami élettel teli, a nappalim ékköve és én rakom össze a saját ízlésem szerint. Röviden: szeretem a szépet és az építést.
Igazából gyerekként volt már akváriumunk, de az a projekt távolról sem volt sikeres vagy élvezets: az akva lényegében rezidens haltemető és algatartály volt. Olvasgatva a szakirodalmat, utólag kiderült, hogy lényegében mindent rosszul csináltam tinifejjel. De mivel nem szeretek veszíteni, így ez még inkább arra motivál, hogy ezúttal - már saját lakásban és büdzsével - összerakjak egy szép és működő ökoszisztémát.
Elkezdtem hát olvasni és kutakodni. Rengeteg dolgot találhatunk a netre, köztük néhány igazán hasznos oldalt, ami ügyesen vezet be ebbe a "szakmába". Kiemelném az Akvaguru.hu oldalt, ami remekül felépített tartalmával tökéletes tananyag, jó útmutatót ad a döntésekhez és kiválóan vegyíti az elméletet a gyakorlattal. A bevezető után érdemes sorba menni az akvárium fő elemeihez kapcsolódó útmutatókon. Én többször is elolvastam néhány cikket, sőt ugyanazt a témát más oldallokon is, hogy minél jobban rögzüljenek fogalmak és a akvarisztikai aranyszabályok.
Ez megfelelő alapot és kontextust adott az induláshoz. Így hát elkezdtem kutakodni az akvarisztikai webáruházakban, a jófogáson, illetve a különböző hal- és növényismeretető oldalakon, pl a diszhal.info-n.
Hetekig, sőt hónapokig böngésztem a dolgokat, folyamatosan újragondolva, hogy pontosan mit is szeretnék építeni, megvenni
Folyt.köv.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.